Πρόγραμμα Επιμόρφωσης Εκπροσώπων - Συντονιστών Πιλοτικών Σχολείων

Το Υπουργείο Παιδείας και το Ινστιτούτο Εκπαιδευτικής Πολιτικής υλοποιούν επιμορφωτικό σεμινάριο με αντικείμενο την επιμόρφωση εκπροσώπων - συντονιστών των πιλοτικών σχολείων στα πλαίσια της Δράσης 1 "Επιμόρφωση για την Εισαγωγή της Περιγραφικής Αξιολόγησης στην Υποχρεωτική Εκπαίδευση" της Πράξης "Παρεμβάσεις επιμόρφωσης για την ενίσχυση των σχολικών δομών του εκπαιδευτικού συστήματο" (MIS 5004204). Η επιμόρφωση αφορά Εκπαιδευτικούς Νηπειαγωγείου, Δημοτικού και Γυμνασίου και θα γίνει στο 2ο ΠΕΚ Αθηνών την Παρασκευή 6 Οκτωβρίου, 2017.

Η Διευθύντρια του 2ου ΠΕΚ Αθήνας

Ευελπίδου Νίκη-Νικολέττα

Αναπληρώτρια Καθηγήτρια  ΕΚΠΑ

Attachments:
FileFile size
Download this file (Προγραμμα_6_10_17.pdf)Προγραμμα_6_10_17.pdf451 kB

Πρόγραμμα Επιμόρφωσης Εκπροσώπων - Συντονιστών Πιλοτικών Σχολείων

Η Διευθύντρια του 2ου ΠΕΚ Αθήνας

Ευελπίδου Νίκη-Νικολέττα

Αναπληρώτρια Καθηγήτρια  ΕΚΠΑ

Attachments:
FileFile size
Download this file (Προγραμμα_6_10_17.pdf)Προγραμμα_6_10_17.pdf451 kB

Επιμόρφωση των εκπαιδευτικών των ΓΕΛ για τις δημιουργικές εργασίες (Δ.Δ.Ε. Β' ΑΘΗΝΑΣ) - ΤΕΛΙΚΟ ΠΡΟΓΡΑΜΜΑ

Το επιμορφωτικό πρόγραμμα που αφορά τις δημιουργικές εργασίες των ημερών 4, 5, 6,  8 και 13/9/2017 για τους εκπαιδευτικούς των ΓΕΛ στη Δ.Δ.Ε. Β' Αθήνας επισυνάπτεται.

Η αναπληρώτρια διευθύντρια του 2ου ΠΕΚ Αθήνας

Βενετία Μπαλτά