Πρoαιρετική επιμόρφωση εκπαιδευτικών Πρωτοβάθμιας Εκπαίδευσης - Μάρτιος 2018

Το 2ο Π.Ε.Κ.Αθήνας, θα πραγματοποιήσει προαιρετική επιμόρφωση για τους εκπαιδευτικούς της Πρωτοβάθμιας Εκπαίδευσης της Περιφέρειας Δράσης του με θέμα:

« Οι τέχνες, ως εργαλείο μάθησης και ψυχικής ισορροπίας του μαθητή.»

Η επιμόρφωση θα ξεκινήσει την Τετάρτη 7 Μαρτίου 2018 και θα υλοποιείται κάθε Τετάρτη του Μαρτίου 2018 και ώρες 17:00 έως 20:30, στο χώρο του 2ου ΠΕΚ Αθήνας (Ανδρέα Μεταξά 7 - Φιλοθέη).
Καλούνται οι εκπαιδευτικοί που έχουν υποβάλει αίτηση συμμετοχής στην προαιρετική επιμόρφωση και ενημερώθηκαν για την επιλογή τους από τη γραμματεία του 2ου ΠΕΚ Αθήνας, να προσέλθουν έγκαιρα στο χώρο του 2ου ΠΕΚ Αθήνας την Τετάρτη 7 Μαρτίου 2018 το αργότερο στις 17:00.
Τα τμήματα και το πρόγραμμα του προαιρετικού επιμορφωτικού προγράμματος έχουν αναρτηθεί στην ενότητα Επιμορφώσεις - Υλικό, στην ιστοσελίδα του 2ου ΠΕΚ Αθήνας. (http://2pek-athin.att.sch.gr/επιμορφώσεις/υλικό)

Ο Υποδ/ντης του 2ου ΠΕΚ Αθήνας

Μπαμπαρούτσης Χαράλαμπος