Υπενθύμιση για τη διεξαγωγή Ημερίδας / Πρόγραμμα

Υπενθυμίζεται ότι η καταληκτική ημερομηνία για δήλωση συμμετοχής στην ημερίδα με θέμα «Καλές πρακτικές για ενδυνάμωση του εκπαιδευτικού και των σχέσεων στο σχολείο και την τάξη» που συνδιοργανώνεται από το 2ο ΠΕΚ, και τους/τις Σχολικούς/ές Συμβούλους Δ.Ε. με έδρα στη Β΄Αθήνας και την Ανατολική Αττική είναι η Δευτέρα 5 Φεβρουαρίου.

Η συμπλήρωση της δήλωσης συμμετοχής γίνεται στον παρακάτω ηλεκτρονικό δεσμό:

Η ημερίδα διεξάγεται εκτός σχολικού ωραρίου, η παρακολούθησή της είναι προαιρετική και απευθύνεται στους εκπαιδευτικούς Δ.Ε. των σχολικών μονάδων της Β’ Αθήνας και της Ανατολικής Αττικής. Θα πραγματοποιηθεί στο 3ο Γ/σιο Αγίας Παρασκευής (πλησίον σταθμού μετρό Δουκ. Πλακεντίας, Δερβενακίων & Σάκη Καράγιωργα, Αγ. Παρασκευή, τηλ. 210-6081930) την Παρασκευή 9 Φεβρουαρίου 2018 και θα επαναληφθεί το Σάββατο 10 Φεβρουαρίου, με εισηγήτρια την Δρ. Εύα Μαντζουράνη (Kingston University – Hong Kong University, Ιδρύτρια της «Ithaca Academic Coaching and Mentoring») σύμφωνα με το Πρόγραμμα που επισυνάπτεται.