Πρόσκληση συμμετοχής σε επιμορφωτική ημερίδα βιωματικού χαρακτήρα

Το 2ο Π.Ε.Κ. Αθήνας και οι Σχολικοί/ές Σύμβουλοι Δ.Ε. με έδρα στη Β’ Αθήνας και την Ανατολική Αττική, συνδιοργανώνουν ημερίδα βιωματικού χαρακτήρα με θέμα «Καλές πρακτικές για ενδυνάμωση του εκπαιδευτικού και των σχέσεων στο σχολείο και την τάξη».
Η ημερίδα διεξάγεται εκτός σχολικού ωραρίου, η παρακολούθησή της είναι προαιρετική και απευθύνεται στους εκπαιδευτικούς Δ.Ε. των σχολικών μονάδων της Β’ Αθήνας και της Ανατολικής Αττικής. Θα πραγματοποιηθεί στο 3ο Γ/σιο Αγίας Παρασκευής (πλησίον σταθμού μετρό Δουκ. Πλακεντίας, Δερβενακίων & Σάκη Καράγιωργα, Αγ. Παρασκευή, τηλ. 210-6081930)  την Παρασκευή 9 Φεβρουαρίου 2018, ώρες 15:00 έως 20:00 και, σε περίπτωση μεγάλου αριθμού συμμετοχών, θα επαναληφθεί το Σάββατο 10 Φεβρουαρίου, ώρες 10:00 έως 15:00.

Οι εκπαιδευτικοί που επιθυμούν να παρακολουθήσουν τις εργασίες της ημερίδας παρακαλούνται να δηλώσουν συμμετοχή έως τη Δευτέρα 5 Φεβρουαρίου 2018 και ώρα 15:00 συμπληρώνοντας την αίτησή τους στον παρακάτω ηλεκτρονικό δεσμό:

Σε περίπτωση μεγάλου αριθμού αιτήσεων θα διεξαχθεί κλήρωση. Στην περίπτωση αυτή, ο τελικός κατάλογος με τα ονόματα των εκπαιδευτικών που θα παρακολουθήσουν τις εργασίες της κάθε ημερίδας θα αποσταλεί στις σχολικές μονάδες με ηλεκτρονικό ταχυδρομείο την Τετάρτη 7 Φεβρουαρίου.
Επισημαίνεται, τέλος, ότι η υλοποίηση της επιμορφωτικής ημερίδας στηρίζεται στην εθελοντική εργασία όλων των συμμετεχόντων.

Για λεπτομέρειες παρακαλείσθε να δείτε το επισυναπτόμενο έγγραφο